Son dakika! Tam kapatmadan sorumlu olan kamu personeli ve milli sporcular şehirlerarası seyahat izin belgesinden muaf tutuldu.

Son dakika! İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine Seyahat İzin Belgesi ile ilgili ek bir genelge gönderdi. Genelgeye göre; Kamu personeli, milli sporcular ve görevdeki yöneticiler seyahat izninden muaf tutuldu. Söz konusu personel görev belgesi ve kimlik kartı ile seyahat edebilecek.

İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine Seyahat İzin Belgesi ile ilgili ek bir genelge gönderdi. Genelgede, şehirlerarası seyahatlerde kimlerin izin belgesinden muaf tutulacağı belirtildi. Her türlü milli sporcu, menajer ve diğer görevliler (hakem, gözlemci, temsilci vb.) Şehirlerarası seyahatlerde kimlik kartı ve görev belgesi ibraz etmeniz yeterli olacaktır. Ayrıca seyahat izni gerekmeyecektir.

BELGE DÜZENLENMELİDİR

Toplu taşıma araçlarıyla (uçak, tren, otobüs vb.) Yapılan seyahatlerde, toplu taşıma faaliyeti gösteren işletmeler veya şirketler tarafından kontrol sağlanacaktır. Nüfus cüzdanı ve görev belgesi bulunanlar (seyahat izni gerektirmeden) toplu taşıma araçlarına kabul edilecek. Kolluk kuvvetleri tarafından yürütülecek denetim faaliyetlerinde şartları sağlayan kamu görevlileri, sporcular, yöneticiler ve diğer görevlilere seyahat izni verilecek ve seyahat izni gerekmeyecektir. Genel Sağlık Kanunun 27. ve 72. maddeleri gereğince İl / İlçe Genel Hijyen Kurullarının kararları ivedilikle alınacaktır. Başvuruda herhangi bir aksaklığa izin verilmeyecek ve herhangi bir şikayete neden olmayacaktır. ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir