Yasanın ardından Türkiye’de helikopter kazası dünyanın dört bir yanından petrol taziyelerini yükseltti

Bingöl’den Bitlis’e giden askeri helikopterin düşmesi sonucu 11 askerimiz şehit oldu, 2 askerimiz yaralandı. Türkiye’den petrol boğası yasası haberinin ardından dünyanın dört bir yanından başsağlığı.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu arayarak Bingöl’den kalkan askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit düşen askerleri tebrik etti. Diplomatik kaynaklardan alınan bilgilere göre Stoltenberg, Tatvan’da meydana gelen helikopter kazasında şehit düşen askerler için Çavuşoğlu’na taziyelerini iletti. Stoltenberg, NATO’nun Türkiye ile dayanışma içinde olduğunu söyledi.

ALİYEV: TÜRK ASKERLERİNİN BENİM ÜZERİNDEN ÖLÜMÜ OLDUĞU HABERLERİ

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a taziye mesajı gönderdi. Aliyev, “Sevgili kardeşim” olarak başladığı mesajında ​​şu ifadeleri verdi: “Askeri helikopterin kazası sonucu Türk askerlerinin şehadet haberi beni derinden üzdü. Şifa diliyorum. Allah rahmet eylesin. “Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov da Twitter hesabından Türk halkına başsağlığı diledi.

TATAR: Türk Silahlı Kuvvetlerine başsağlığı diliyorum

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar: “Türkiye, Tatvan Bingöl’e bağlı Kara Kuvvetleri Komutanlığına ait askeri helikopterin azalması sonucu 11 asker kaybettiğimiz, 2 asker yaralandı Büyük ve derin bir üzüntüyle öğrendim. Kendim ve Kıbrıs Türk adına. halk Yaralı askerlerimize acil şifalar dilerken şehit askerlerimize rahmet, ailelerine, yakınlarına ve Türk Silahlı Kuvvetlerine başsağlığı diliyorum. “

“TÜRKİYE’NİN DOĞRU ÜSTÜ”

Gürcistan Dışişleri Bakanı David Zalkaliani: “Arkadaşıma (Çavuşoğlu) en derin taziyelerimi sunuyorum. Düşüncelerimiz ve dualarımız bu trajedinin kurbanları ve sevdiklerini kaybedenlerle. Yaralılara acil şifalar diliyoruz.”

Macaristan Büyükelçisi Viktor Matis: “NATO içinde Türkiye Cumhuriyeti dışındaki müttefiklerimiz böyle bir kazada 10 asker kaybetmemize üzülüyor. Acil kurtarma diliyorum! Doğru yap!”

Ukrayna Büyükelçisi Andrii Sybih: “Türk askerlerinin Bingöl’den düşmesi sonucu şehit olan kalkan askeri helikopter Allah’a rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Türkiye’nin başı doğru olsun!”

Ukrayna Meclis Başkanı: “Bitlis’te askeri helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybeden Türk askerlerine en derin taziyelerimi sunuyorum. Şehitlerin ailelerine ve yakınlarına güç ve sabır, acil şifalar diliyorum. yaralandı. “

“Türk milletinin acısı bizim de acımızdır.”

Somali Adalet Bakanı Abdulkadir Mohamed Nur: “Bitlis kırsalında dost ve kardeş Türk ordusuna ait bir helikopterin düştüğünü üzüntüyle öğrendim. Kötü günlerimizde desteğimizden çekinmeyen Türk milletinin acısı bizim acımızdır Türk milletinin başı ol.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir