Son Dakika: Valiliklerden sonra Milli Eğitim Bakanlığı’ndan açıklama! Bakanlar Kurulu kararlarına göre yüz yüze eğitim 2 Mart’ta başlayacak

Son Dakika: 81 ilde yüz yüze eğitime geçişle ilgili Valilikler aracılığıyla yapılan açıklamaların ardından Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklama yapıldı. Buna göre 2 Mart’ta Bakanlar Kurulu kararları ve illerin salgın koşullarına göre 1 Mart’ta eğitime geçmesi planlanan tüm okullarda yüz yüze eğitim ve sınavlara başlanacak.

İçişleri Bakanlığı tarafından bugün Valiliklere gönderilen yazı ile, alınan kararlar çerçevesinde her ilde beyan edilen risk grubu düzeyi için belirlenen kurallara göre Sanitasyon Kurulları tarafından gerekli adımların atılacağı duyuruldu. 1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde. 81 ilde Valilikler aracılığıyla alınan bu erteleme kararı açıklanırken, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: ” 1 Şubat 2021 Pazartesi günü yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda tüm resmi ve özel ana sınıfları, ilkokullar, 8. ve 12. sınıflar 1 Mart Pazartesi günü yüz yüze eğitime başlanacağı kamuoyuna duyuruldu, 2021 yılında özel eğitim okulları ve dersliklerinde, illerin pandemi koşullarına bağlı olarak şehir bazlı kararlar verilebilir.

“İLLERİN ÇIKIŞ KOŞULLARINA GÖRE BAŞLAYACAK”

Bu doğrultuda 1 Mart 2021 Pazartesi günü “ İllere Göre Haftalık Vaka Sayıları Haritası ” güncellenmesi planlanan tüm resmi ve özel okullarımızda yüz yüze Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan ve Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından belirlenen kriterler, Bakanlar Kurulu Toplantısında değerlendirilecek. İllerin salgın koşullarına göre eğitim ve sınavların 2 Mart 2021 Salı günü başlaması kararlaştırıldı. 1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısında yapılacak değerlendirmeler neticesinde eğitim valilik il temizlik komiteleri tarafından ‘karar alma’ uygulamasına bağlı olarak eğitim faaliyetlerine devam edilecektir. ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir