Son dakika! TÜİK Başkanı Cahit Şirin görevden alındı, Başkan Yardımcısı Ahmet Kürşad Dosdoğru milletvekili olarak atandı.

Son dakika! İstatistik Kurumu’nun verilerle yaptığı son tartışma, Türkiye cumhurbaşkanının Muhammed Cahit Şirinleri görevden aldığını duyurdu. Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Ahmet Kürşad Dosdoğru vekaleten atandı.

Türkiye İstatistik Kurumu’nun yerini değiştirdi. Türkstat’tan yapılan açıklamada, “Türkiye İstatistik Kurumu Başkanı Sayın Muhammed, Sayın Başkan Cahit Şirin’in yerine Ahmet Kursad Yardımcılığı görevine doğrudan vekaleten atandı” denildi.

BİR YIL DEĞİL

22 Mayıs 2020 tarihinde TÜİK Başkanlığına atanan Cahit Şirin, bu değişiklikle bir yıl içinde görevden alındı.

AHMET KÜRŞAD GELECEK KİMDİR?

1978 Yozgat doğumlu Dosdoğru, 2004 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. Aynı yıl TÜİK Van Bölge Müdürlüğü’nde uzman yardımcısı olarak göreve başladı. 2012 yılında Yıllık Hesaplar Grup Sorumlusu olarak atanan Dosdoğru, 2009 yılında Türkiye İstatistik Kurumu merkez teşkilatı bünyesindeki Milli Hesaplar Dairesi’nde uzmanlığını aldıktan sonra 2017 yılında Başkan Yardımcılığı görevine atandı. Dosdoğru evli ve iki çocuk babasıdır ve akıcı İngilizce bilmektedir. .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir