Müge Anlı, dere yatağında ölü bulunan İkranur’un öldürüldüğünü açıkladı: Amcası her şeyi itiraf etti.

Evinin yanındaki dere yatağında ölü bulunan 7 yaşındaki İkranur Tirsi’nin geçen yıl öldürüldüğü ortaya çıktı. Konuyla ilgili canlı yayında açıklama yapan Müge Anlı, “İkranur’un 14 yaşındaki amcası ifadesinde cinayeti itiraf etti.” Dedi. Soruşturma sırasında gözaltına alınan amcasıyla birlikte adliyeye sevk edildi ve her şeyi anlattı.

Giresun’da 27 Haziran 2020’de ortadan kaybolan ve 68 saat sonra evine 7 kilometre uzaklıktaki dere yatağında ölü bulunan 7 yaşındaki İkranur Tirsi ile ilgili sıcak bir gelişme yaşandı.

14 yaşındaki amcanın öldürülmesi

Araştırmacı-Gazeteci Müge Anlı, gelişmeleri canlı yayında anlattı. Anlı; Geçtiğimiz günlerde Tirsi ailesinden 7 kişi gözaltına alındı. İkranur’u son gören 14 yaşındaki amca S.T ve hala A.T bu sabah adliyeye sevk edildi. S.T Amca cinayeti itiraf etti “dedi.

YARGI ALANINA TESLİM EDİLDİ

İkranur’un ölü bulunduğu dere yatağına jandarma ekipleri ile getirilen 14 yaşındaki amca ile iki keşif çalışması yapıldı. Savcılıkta ifadesi alınan 14 yaşındaki amca cinayeti itiraf ettiğinden cinayete yardım için adliyeye sevk edildi.

Kardeşlerinin öldürüldüğünü öğrenince yere yığıldı.

Canlı yayında cinayetin itiraf edildiğini anlatan Müge Anlı, “Amca cinayetin sebebini açıkladı ama resmi açıklama beklediğim için bir şey söyleyemiyorum” dedi. Yayında, iki kardeşinin cinayetten adliyeye sevk edildiğini öğrenen Sevgican, gözyaşlarına boğuldu ve “Başından beri çok havalıydılar. Cinayet işlediklerini hiç düşünmemiştim. Sadece görebileceklerini düşündüm. cinayet.”

NE OLDU?

27 Haziran 2020 akşamı Bulancak ilçesine bağlı İcilli köyünde eve dönmeyen İkranur ailesinin ihbarı üzerine arama başlatıldı ve İncirli’deki derede küçük kızın cansız bedeni bulundu. 30 Haziran’da kaybolduğu yerden yaklaşık 7-8 kilometre (kuşbakışı 1 kilometre) uzakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir