Maltepe’de çöp toplamaya giden İBB ekipleri ile grevdeki işçiler arasında çatışma çıktı.

Maltepe’de belediye işçilerinin grev yapması nedeniyle sokaklar çöple doldu. Biriken çöpleri toplamaya gelen İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile grevdeki işçiler arasında tartışma çıktı.

Maltepe’de belediye işçilerinin grevi nedeniyle günlerdir çöp toplanmıyor. Küçükyalı Mahallesi’nde biriken çöpleri toplamak için İBB ekipleri sabah geldi. Ekiplerin çalışmalarını öğrenen DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası çalışanları, çöp kamyonları ile sokağa girdi.

POLİSİN MÜDAHALESİ

Sendika üyeleri ve çöp toplama ekipleri arasında bir tartışma çıktı. İki grup arasındaki tartışmaya polis ekipleri müdahale etti. O anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

HUKUKİ GREV

Sendika Üyesi Nazım Poyraz, “Yasal grev içindeyiz. Maltepe Belediyesi yönetimi sağdan soldan toplayıp çöpleri burada toplamak istiyor. Bu duruma müdahale ettik. Bu duruma müdahale ettik. Bu duruma müdahale ettik. Polise müdahale etme ve temizliği durdurma hakları var. Ama vatandaşlar kapımızın önünü temizlediğimizi söylüyor. Hayır, burada yaşamayanlar ve getirdikleri insanlar burada çöp topluyor ”dedi.

100 KİŞİ TOPLANDI “

Sendika üyesi İsmail Bal, “Yaklaşık 100 kişilik bir grup toplandı. Ara sokakları temizlemeye başladılar. Maltepe Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait kişilerdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sahil ekipleri aşağıdaki minibüs yolunda bekliyorlardı. Çöpleri toplayıp o araçlara koyarlardı. Dört beş araç vardı ”dedi.

“SABAH DİĞER BELEDİYEDEN GELİYORLAR”

Bir vatandaş, “Sabah başka belediyeden biri geldi, kürek ve süpürgeyle sokağı temizlemeye başladılar, sendikalılar ile buradaki insanlar arasında tartışma çıktı. Sonra polisi aradık ve kavgayı engelledik. Temizlemeye gelenler dağıtıldı ve ardından sendika üyeleri dağıldı. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir