Haftada en çok kasa sıçramasına sahip 10 il! Her şeyden önce Ordu var …

Türkiye’de koronavirüs dünyası, genel olarak artan vakaların endişesi olmaya devam ediyor hala devam ediyor. Sağlık Bakanlığı’nın bir hafta arayla yayınladığı vaka tablosuna göre Ordu en büyük sıçramayı yaparak 100 binde 228 ile salgının en yoğun olduğu il oldu.
Hızlı aşılama çalışmalarına rağmen koronavirüs vaka sayısı 8 bin civarında. Vaka sayısının çoğunluğunu oluşturan bazı bölgelerde il bazında kapatmalar tartışılırken vaka oranının en yüksek olduğu Ordu’da sayılar hala çok yüksek. Paylaşılan son verilere göre en çok atılım yapan iller; Ordu, Giresun, Samsun, Tokat, Bolu, Sakarya, Ardahan, Adıyaman, Erzurum, Kırklareli.

ORDUDA NE OLUR?
Türkiye’nin en tehlikeli şehri askeriye üzerindeki yeni kısıtlamalar bu hafta insidans oranlarında açıklandı. Ordu’da getirilen kısıtlamalar misafir kabulü, misafir ziyareti, taziye için evi ziyaret etme, gün yapma, apartman ve site yöneticileri aracılığıyla apartman ve site gibi ortak kullanım alanlarının toplu kullanımının engellenmesi ve cenaze gibi sosyal faaliyetlere izin verilmemesidir. dualar. En fazla 30 kişiyi kısıtlama dahil olmak üzere ek önlemler getirildi.

NEDEN OLAYLAR?

Vakaların artmasında ordunun iki sebebi var: Aşırı sosyaliz ve aşının getirdiği gönül rahatlığı. Ordu Tabip Odası olarak 8 Aralık’ta 3 hafta süreyle tamamen kapatılmasını istediğimiz için Ordu’daki davaları dikkatle takip etmekteyiz. Bu günlerde Ordu’yu olumsuz olarak zirveye taşıyan kirlilik artışının başlıca nedenlerinin maalesef sosyal yaşamın özellikleri ve Karadenizli olma özelliklerinden kaynaklandığını düşünüyorum. Ordu’nun yemyeşil köyleri Ordu halkı için hiç bu kadar çekici olmamıştı. Hem bu köylerde yaşayan yaşlıları ziyaret etme alışkanlığı, hem de ordu halkının şehir kısıtlamalarından kaçmak ve kontrolsüz kırsal alanlarda sosyalleşmek için köylere taşınması, ev içi kirlilik sayısını beklenenden daha fazla artırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir