G.Saray maçı sonrası Kasımpaşa’dan hakeme sert tepki: VAR kayıtları açıklanmalı

Kasımpaşa Kulübü, Galatasaray’a 2-1 yenildikleri maçın ardından Varga’ya yaptığı hamlede penaltı olmamasına tepki gösterdi ve VAR rekorlarının açıklanmasını istedi.

Kasımpaşa Kulübü, Galatasaray ile Süper Lig maçında verilen hakem kararlarına tepki gösterdi. daha çok izledik. “ifadeler kullanıldı.

“KAMUYU AYDINLATMA İÇİN ÖNEMLİ”

Maçın 54. dakikasında futbolcular Varga’ya yapılan faulün ceza olduğu vurgulandı ve şu açıklamalarda bulundu: “Maçın 54. dakikasında futbolumuza verilmeyen penaltı Ceza sahasında yer alan futbolcu Varga, futbolumuzda siyah leke olarak yerini aldı.Kendilerine yapılan faulleri görmezden gelen hakemler tarafsızlıklarını kaybettiler.Hakem Erkan Özdamar ve VAR hakemi Fırat Aydınus’un diyaloglarının yayınlanmasını değerlendiriyoruz, Tüm futbol otoritelerinin ‘tartışmasız ceza’ olarak nitelendirdiği pozisyonu devam ettirenler, kamuoyunu aydınlatmak için önemlidir. “

“KONUYU TAKİP EDECEĞİZ”

Hakem Fırat Aydınus’un Kasımpaşa aleyhindeki son kararları kötü olarak nitelendirdiği açıklaması şu şekilde sona erdi: “Türk futbolunun kalitesini yükseltmek için hakemlerin her zaman adil bir yönetim göstermesi gerekiyor. Basit bir ifadeyle, pandemi şartlarında bile her türlü zorluğa rağmen sahaya çıkarak büyük özveri gösteren takımların çabalarına saygısızlıktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir