Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan son dakika açıklamaları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen “2021-2030 Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi ve Eylem Planı ve Trafik Medyası Yüzlerinin Tanıtımı ve Trafik Medyası Ödül Programı” nda konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen “2021-2030 Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi ve Eylem Planı ve Trafik Medyası Yüzlerinin Tanıtımı ve Trafik Medyası Ödül Programı” nda konuşma yaptı. Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

Hükümete geldikten sonra duyurduğumuz 6 aylık ilk acil eylem planımızda ‘Bütün yollarımız çift yol olacak’ derken bunu alay konusu yaptılar. Elbette dinlemedik. Kollarımızı sıvadık ve çalışmaya başladık. Biz devraldığımızda 6 bin 100 kilometre bölünmüş yol vardı. Şimdiye kadar 22 bin daha bölünmüş yol sağladık.

“HERKES DESTEKLEMELİ”

Bu ülkede yaşayan herkesin istisnasız trafik güvenliği çalışmalarını desteklemesi zorunludur. Türkiye, dünyadaki trafik kazalarında can kaybını yüzde 50 azaltmayı hedefleyen iki ülkeden biri oldu. Trafik kazalarında görmemiz gereken sayı sıfır kaza, sıfır can kaybı ve sıfır acıdır ki kalbimiz mutlu olsun. Yayalar, motosikletliler, bisikletliler, engelliler ve yaşlılar gibi kullanıcıları korumak için trafik güvenliği öncelikli alanlarımız arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir