Uğur Şahin’den Merkel’in yerini alan ‘Türk Armin’ açıklaması olay oldu

Angela Merkel’in Almanya’daki Hıristiyan Demokratik Birlik Partisi’nin (CDU) yeni başkanı Armin Laschet parlamentodaydı. Dr. Uğur Şahin’in başarılarından bahsettiği konuşması öne çıktı. Birçok kullanıcı “İşte gerçek bir arkadaş” yazdı.

Almanya’nın en büyük iktidar ortağı olan Hıristiyan Demokratik Birlik Partisi (CDU) hafta sonu yeni liderini seçti. Kuzey Ren-Vestfalya başbakanı “Türk Armin” lakaplı Armin Laschet, Türklerle olan sıcak ilişkileri nedeniyle yarışı kazandı. Seçimi kazanan Armin Laschet’in Kuzey Ren-Vestfalya Eyalet Başkanı olarak yaptığı konuşmada Türk bilim insanı Uğur Şahin, Kasım ayında parlamentoda elde edilen başarılardan bahsetti, “Bir Türk olmak bizi mutlu ediyor. Almanya’daki en iyi öğrenci salgına karşı bir aşı buluyor ve bize umut veriyor “.

ARMİN’E “GERÇEK DOSTU” PAYLAR

Laschet, CDU’nun başkanı olduktan sonra bu sözler sosyal medyada gündeme geldi. Pek çok sosyal medya kullanıcısı, Laschet’den Prof. Dr. Uğur Şahin ile ilgili sözlerini paylaşarak “Gerçek dost budur” sözlerini verdi.

Laschet konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “1969 yılında dört yıl çocukken Ford Türkiye fabrikasında çalışan ve Almanya’da eğitim gören babasından; hatta okulda bugün pandemiye karşı aşı bularak ilk olan bir Türk Umuyoruz ki mutluyuz. Almanya Almanya’daki aşırı sağın bunu göreceğini umuyoruz. Almanya’daki sağduyulu vatandaşlar, yabancıların gelmesinden çok memnun olduğumuzu söylüyor. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir