Son dakika: Ümit Özdağ, İYİ Parti’deki tehditleri açıkladı

İYİ Parti Milletvekili Ümit Özdağ, mahkemenin partiden ihraç edilmesini reddetmesinin ardından basın toplantısı düzenliyor. Özdağ, “İYİ Parti beni basın aracılığıyla tehdit ediyor. Muğla’ya giderseniz bunun yapılacağına dair haberler gönderiyorlar. Muğla teşkilatından 45 kişiyi ziyarete gideceğim için istifaya zorladılar.” Dedi.

81 il cumhurbaşkanı arasında sadece Muğla İl Başkanı vicdanına uygun hareket ederek ‘Mahkeme kararından önce imzalamayacağım’ dedi. Muğla’ya gidip kendisine teşekkür edeceğim.

Basın aracılığıyla tehditler bana geliyor. Muğla’ya gidersem biter. Muğla’da baskı yapıldı ve 45 kişi istifa etti. İl başkanı tehdit edildi.

Herkes mahkemenin kararına saygı göstermelidir. Mahkeme kararını alır almaz İYİ Parti grubuna bu basın toplantısını bildirdim.

Benim tavsiyem, herkesin hukukun üstünlüğünü ve demokrasiyi benimsemesi.

İYİ Parti’nin varlığının CHP sayesinde olduğuna dair bir söze maruz kaldık. İYİ Parti varlığını CHP’ye borçlu değil, CHP’nin korumasına da ihtiyacı yok. İYİ Parti’nin kuruluşundan 7 ay sonra girdiği ilk seçimde, CHP’nin on yıllar sonra kazandığı oyların yarısını kazandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir