Son dakika! Türkiye’den WhatsApp’a ikinci hamle!

Son dakika haberi … Kişisel Verileri Koruma Kurulu, WhatsApp uygulaması hakkında yurtdışına veri aktarımı ve temel ilkeler açısından resen soruşturma başlattı.

Türkiye’den gelen ve kullanıcılarını zorlayan ve büyük tepki toplayan WhatsApp, yeni gizlilik anlaşmasına karşı hamlelere devam ediyor.

Dün Rekabet Kurulu’nun Facebook ve WhatsApp hakkında re’sen soruşturma başlatması ve WhatsApp verilerini paylaşma zorunluluğunu kaldırmasının ardından bugün KVKK toplantısında yeni bir karar çıktı.

WHATSAPP İNCELEMESİ BAŞLADI

Kişisel Verileri Koruma Kurulu, WhatsApp uygulaması hakkında yurtdışına veri aktarımı ve temel ilkeler açısından resen soruşturma başlattı.

WHATSAPP SÖZLEŞMESİ MADDELERİ

Altyapı ve dağıtım sistemlerinin iyileştirilmesine yardımcı olmak,
Hizmetlerimizin veya hizmetlerimizin nasıl kullanıldığını anlamak,
Facebook Şirket Ürünleri genelinde emniyeti, güvenliği ve bütünlüğü artırmak için; örneğin, sistemleri güvence altına almak ve spam, tehditler, kötüye kullanım veya ihlal faaliyetleriyle mücadele etmek için,

Hizmetlerini ve bunları kullanma deneyiminizi iyileştirmek için, örneğin sizin için önerilerde bulunmak (ör. Arkadaş önerileri, grup bağlantıları veya ilginç içerik), özellikleri ve içeriği kişiselleştirmek, satın alma ve işlemleri tamamlamanıza yardımcı olmak ve göstermek için Facebook Şirket Ürünlerindeki alakalı teklifler ve reklamlar WhatsApp deneyimlerinizi diğer Facebook Şirket Ürünleriyle birleştirmenize olanak tanıyan entegrasyonlar sağlamak için. Örneğin, Facebook Pay hesabınızı WhatsApp satın alma işlemlerinizin ödemesi için bağlamanızı veya arkadaşlarınızla Portal gibi diğer Facebook Şirket Ürünlerinde sohbet etmenize olanak sağlamak için WhatsApp hesabınızı bağlamanızı sağlamak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir