Efsane marka Türkiye’de tekrar satılacak!

Markalardan birinin elinde bulunan İngiliz “efsanesi” ve Çinli yeniden doğan MG, Türkiye’de yeniden satışa sunulacak. MG için önce hedef tamamen elektrikli SUV modelleri ile Türkiye’de üretilecek … İngiliz Otomotiv sektörünün önemli markaları arasında yer alan, özellikle spor otomobil MG markası ile tüm dünyada ki bu başarı çok uzun bir aradan sonra Türkiye de mola yeniden satılmaya başlayacak. Markanın ilk modellerinin Türkiye’de satışına başlaması durumunda ise tamamen elektrikli “EV ZS” olacak.

Türkiye’de farklı distribütörlerin tanıttığı ve nihayet model tabanlı MG Rover ile yola çıkan, Çinli SAIC firmasını satın almadıktan sonra yeniden bir araya gelmeye çalışan bir terim.

Aynı zamanda memleketi İngiltere’deki eski MG satışları dönemi olan Çin pazarında kendini kanıtlayarak, şimdi Türkiye’de pazara giriyor. Doğan Doğan Holding’in Ocak ayından itibaren Türkiye’deki otomotiv distribütörlüğünü aşağıya çekmeye başlayacak yüzde 100 elektrikli “EV ZS”, markanın tanınırlığına öncülük edecek.

Doğan Holding Otomotiv Grubu Şirketleri Yönetim Kurulu Üyesi, Genel Müdürü ve CEO’su Kağan Dağtekin, “Ocak ayında elektrikli ZS EV’yi online satış platformumuz üzerinden ön satışa çıkarmayı hedefliyoruz. Mayıs ayı itibariyle ilk teslimatlara başlayacağız. MG’nin elektrikli SUV modeli ZS EV, özellikleri ve satış fiyatı ile oldukça ilgi çekecek. MG 2021 farklı modelleri Türkiye’ye getirmeyi hedefliyoruz. MG markası ile bu yıl 1.000 adede yakın satış hedefimiz var ”dedi.

2022’de Türkiye’de satılan elektrikli ve benzinin yanı sıra hem sedan modelleri hem de satışa sunulacak Dağtekin, “Türkiye’de MG markasıyla iyi oturmak istiyoruz. Bu tabii ki en az iki yıl sıkı bir çalışma gerektiriyor” dedi. Türkiye’nin özellikle yeni dünya düzeninde pandemi sonrası biraz artan, lojistik ve imalat açısından Avrupalıların kapı eşiğinde büyük avantajları olduğunu dile getiren Dağtekin, “MG ile ilgili hayalimiz; Türkiye’de bir üretim fabrikasının iyi bir hacmini yakalamayı umuyorum, TOGG’nin daha da genişlemesi ile Avrupa’ya hizmet verme vizyonumuzun üzerine inşa etmeyi hayal ediyoruz. Dersimizi inceleyelim, hedefler belirleyelim ve hayal edelim. Geri kalanını zaman gösterecek ”dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir