Son dakika haberi: Koronavirüs vakalarının sayısının arttığı Gümüşhane’de polis duyuru yapıyor!

Gümüşhane’de koronavirüs vakalarının artması üzerine polis ekipleri vatandaşları bilinçlendirmek için sokaklarda megafon ile anons yapıyor. Ekipler, şehir sakinlerini zorunlu olmadıkça evden çıkmamalarını tavsiye ettikleri konusunda uyardı, “Misafirlere gitmeyin, evinize misafir kabul etmeyin.”
Gümüşhane’de dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı mücadele devam ederken, şehirdeki polis, jandarma ve polis ekipleri de kontrol ve kontrol altına almaya devam ediyor. Kış sezonuyla birlikte artan koronavirüsle mücadele kapsamında Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, vakalardaki artış oranını yavaşlatmak için defalarca dile getirdiği “Misafire gitme” uyarısını tekrarladı. Valiliğin talimatı ile İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de vatandaşları bilinçlendirmek için sokaklarda megafon ile polis arabasından anonslar yapıyor. Ekipler, şehir sakinlerini zorunlu olmadıkça evden çıkmamaları konusunda uyararak, “Değerli vatandaşlarımız bilindiği için Covid-19 virüsü kapalı ortamlarda hızla yayılıyor. Lütfen misafirlere gitmeyin, kabul etmeyin Bu süreçte evimizde misafirlerimiz var. Sosyal mesafe ve maske kullanımına özen gösterelim ”.

‘MİSAFİRA GİTMEYİN’

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, evlerde taziye, düğün, kına gecesi gibi organizasyonların hastalığa davetiye çıkardığını söyledi. Vali Taşbilek, “Tüm vatandaşlarımıza, işiniz yoksa lütfen evinizden çıkmayın, ziyarete gelin diyoruz. Ziyaret ilişkilerimizi sınırlayalım. Evlerde, düğünlerde, günlerde, kına gecelerinde, hepsinde taziye. Bunlar hastalıkları davet etmek içindir. Bunlar insanların ölümüne sebep olabilir, Allah korusun. Biz kıracağız. Gümüşhaneli vatandaşlarımıza güveniyoruz ”dedi.

‘MİSAFİRLER SONA ERMELİ’

Valilik tarafından yapılan uyarılara uyduğunu belirten Zennure Tüfekçi, insanların birbirleriyle video ile görüşebileceğini söyledi. Kimsenin misafire gitmemesi gerektiğini belirten Çetin, “Vali haklı. Çünkü hastalık çok yaygın. Bizim insanlarımız ölüyor, ölmeyenler evlerinde hasta uyuyorlar. Ziyaretler bitmeli. Çok kötü. Polis ekiplerinin araçlardan gelen uyarıları doğrudur, kimse gitmesin.Misafirlere gitmiyorum, kimseyi kabul etmiyorum.İnsanlar telefonla, videoyla da görüşebiliyor.Aynı şehirde yaşıyorum. kızım ama ben telefonda konuşuyorum, torunlarımı özlüyorum, açıyoruz. Sağlık her şeyden daha önemli. “diye konuştu.

“HERKES EVDE LITS”

Uyarılarla ziyarete gitmediğini anlatan Fatma Altuntaş, “Hiç ziyarete gitmiyorum. Sadece Salı günleri markete geliyorum, şimdi taksiye binip eve gideceğim. Kimse markete gitmesin, sallasın. ellerini kimseyle paylaşmasın, kimse evine gitmesin, bırakın evde otursun “.

‘POLİSİMİZİN UYARISI ANLAMLI’

Zühre Öktem ise herkesin kurallara uyması gerektiğini vurgulayarak, “Vali doğruyu söylüyor. Kimse ziyarete gitmeyecek. Bu nedenle köyümüzde 3 kişi hastalandı. Kimseyle temas olmamalı. Herkesin evi ayrı, herkes evinde kalmalı, anlamlı, sabah kalkıp görevlerinin başında duruyorlar, acımıyor onlara, herkes kurallara uymalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir