Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: 4.5 milyon aşı Pazartesi gelecek, öncelik sağlık çalışanları olacak

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, “4.5 milyon doz Çin aşısı Pazartesi günü gelecek. Sağlık uzmanlarından aşı çalışmasına başlayacağız.” Dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“4,5 MİLYON AŞIRI DOZ İLK AŞAMADA GELECEK”

Erdoğan, “Aşı takviminiz belli mi? Normalleşme ne zaman başlıyor?” soruya; “Ben tıbbi üye değilim, alanım ekonomi. Ama ülkemin başkanıyım. Tabii doktor olarak kendi danışmanlarım, profesör danışmanlarım var. Bakanımın yanı sıra bir sağlık kurumu var. onlardan aldığım bilgiler, Çin’den yaptığımız anlaşmamız 50 milyon. Ama ilk sırada 4,5 milyon gelecek. Tabi tüm bunlar, başta sağlık personelimiz olmak üzere bu aşılama sürecini başlatacağımız belli bir takvim ”diye cevapladı. .

“GELDİĞİNDE TÜM ARKADAŞLARIMIZLA AŞILACAĞIZ”

Aşı olacağını hatırlatan Cumhurbaşkanı, “Ben de tüm vatandaşlarımı bu duyarlılığa davet ediyorum. Onlar birlikte bu konuda uzman doktorlarımızdır. Herkes bu alanda konuşmasın. Konuşacak olanlar elbette bizim. Aşı geldiğinde tüm arkadaşlarımızla aşı olacağız ve dileğimiz bu koronavirüs belasına en güçlü ve en başarılı şekilde cevap vermemizdir.Önce Çin ve Almanya buradayız. süreç “dedi.

“TÜM BİLDİRİLER YENİ YIL İÇİN ALINACAK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni yıl için yeni tedbirler alınıp alınmayacağı sorulduğunda şu cevabı verdi: “Tüm güvenlik güçlerimiz önlem alacak. Bunlara izin vermemiz mümkün değil. Gerekli operasyonlar yapılıyor. insanlar her şeyin ötesinde. gidecek “

“İSRAİL’İN FİLİSTİN POLİTİKALARINI KABUL ETMEK MÜMKÜN DEĞİL”

İsrail-Türkiye ilişkileri ile ilgili soru için ise Erdoğan, “İsrail ile istihbarat noktamız kesilmiyor, ilişkimiz devam ediyor. En zirvede olan insanlarla bazı sorunlar yaşıyoruz. İsrail’in Filistin politikası neredeyse kırmızı noktamız. İsrail’i kabul et. Filistin politikaları “Oradaki acımasız davranışını ve Filistin topraklarına karşı tutumunu kabul etmemiz mümkün değil.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir