Şanghay İşbirliği Örgütü Rusya’dan Türkiye’nin kurucusuna uyarı! Korku onu yuttu

Şangay İşbirliği Örgütü’nün entelektüel babası emekli Rus Korgeneral Leonid İvaşov, “Türkiye açık bir şekilde Büyük Turan projesine doğru ilerliyor. Ve zamana bağlı olarak Rusya olacak, yani bugün bile. Türkiye kendi oyununu oynuyor.” dedi.

Kırım Haber Ajansı’nda yer alan habere göre; Türkiye’nin Kırım, Azerbaycan ve Rusya’dan emekli Korgeneral Leonid İvaşov, Türkiye Cumhuriyeti’nin politikasını endişeyle izlediklerini söylerken, YouTube’da yayınlanan bir programda şu ifadeler kullanıldı:

“Karabağ’da Türkiye için en önemli şey, Laçin Koridoru’ydu; Azerbaycan’ı Türkiye’ye bağlamak ve ardından Orta Asya’ya çıkmak. Türkiye’nin Güney Kafkasya’daki varlığı, onlar için stratejik önem taşıyan jeopolitik bir projedir.

“SESSİZ OLURSAK”

Türkiye Dışişleri Bakanı, Kazakistan ziyareti sırasında Büyük Turan’ın birleşik ordusunun kurulduğunu söyledi. Kazakistan Dışişleri Bakanı da bunu inkar etmiyor. Sessiziz. Birkaç gün sonra, bizim sorumluluğumuz altında Özbekistan ile askeri bir stratejik anlaşma imzaladılar.

“TÜRKİYE’NİN KENDİ OYUNLARI”

Bunlar gösteriyor ki; Türkiye açıkça Büyük Turan projesine doğru ilerliyor. Ve Rusya zamanla bugün bile bağımlı hale gelecek.

Türkiye, Kırım’da kendi oyununu oynuyor. Resmi düzeyde, Kırım meselesi konusunda Zelenskiy hükümeti ile görüşüyorlar. Ayrıca Ukrayna ile eyalet düzeyinde çalışıyorlar. Karabağ’da başarılı bir şekilde çalıştığı görülen İHA’ların yıl sonuna kadar Ukrayna’ya gönderilmesi ile ilgili de pek çok bilgi var. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir