Netflix Türkiye kararı! Resmen ilan edildi

Dünya çapında 195 milyon üyesi bulunan Netflix, Türkiye’de bir ofis açmaya karar verdi.

Türkiye’deki yatırımlarına hız veren Netflix, İstanbul’da ofisler açacağını duyurdu.

Netflix’ten yapılan açıklamaya göre, dünya çapında 195 milyon üyesi bulunan Netflix, Türkiye’de ofis açma kararı aldı. Bu adım, dünyada üretilecek araçların Türkiye’de daha güçlü bir şekilde taşınması için üretilecek.

Türkiye ekip ofislerine ev sahipliği yapması planlanan Netflix, 2021’in ikinci yarısında kapılarını açacak ve yeni istihdam fırsatları getirecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, kararla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı:

“Özellikle sinemanın ve sektörümüzün son on beş yıllık büyük gelişimini yaşarken, küresel şirketin ofisinin ekonomik büyüklük açısından Netflix gibi ülkemizi açmaya karar verdiği, kültürün tanıtımı ve önemli araçlar konusunu memnuniyetle karşılıyorum. Diplomasiye dönüştü. Dizi Türkiye’de ve sinemada yapılıyor 190 Ülkede izlenebilir olmanın sektörümüzü uluslararası arenada daha görünür hale getireceğini ve film turizminin gelişmesine katkı sağlayacağını düşünüyorum. “

Netflix Kurucusu ve Eş CEO’su Reed Hastings, zengin kültürü ve köklü öyküler anlatma geleneği ile kendileri için değerli bir ülke olduğunu belirten, “bu nedenle İstanbul’da ofis açmak için harika bir şehir bizi gururlandırıyor.” Bu karar, Türk inşası neslimize katkı sağlamak için dünyaya daha fazla keyif alınmasına olan bağlılığımızı açıkça ortaya koymaktadır. Türkiye’deki 3 milyonu aşkın üyelerimize teşekkür eder, tüm paydaşlarımızı destekler. “ifadelerini kullandı.

Netflix Özgün İçerik Direktörü Pelin Türkiye, Türkiye’nin etkileyici hikayesini anlatan heyecanı, gelecekteki yatırımlar için kendilerine güç verdiğini bildirdi.

“Bu yolda İstanbul ofisimizin açılmasıyla yaratıcı ekiplerimiz ve paydaşlarımızla yakın çalışmalarımızın daha verimli bir şekilde devam edeceğine inanıyoruz. 195 milyon Netflix üyesine ülkemizin özgün hikayelerini sunmaya devam edeceğiz. ” değerlendirmesini yaptı.

Türkiye’de yatırımlar sürüyor

Açıklamada yer alan bilgilere göre, bir süre önce dünyanın dört bir yanındaki Netflix üyeleri Türkiye’de üretilen prodüksiyona daha hızlı ulaşabilmek için “Made in Turkey” koleksiyonunun içeriğini kullanmayı teklif etmişti.

Bu koleksiyon sayesinde özel bir adrese (netflix.com/madeınturkey) dünyanın her yerinden ulaşılabilir, Türkiye’de üretilen orijinal ve lisanslı yapımlar 30’dan fazla farklı dilde altyazı ve dublaj seçenekleri ile izlenebilmektedir.

Netflix’in sunduğu en özgün ve lisanslı Türk yapımlarını alfabetik sırayla izleyen 20 ülke arasında ABD, Arjantin, Avustralya, İngiltere, Brezilya, Fransa, Hindistan, İspanya, İtalya, Kanada, Kolombiya, Meksika gibi dünya, Polonya, Suudi Arabistan ve Şili Bir çok farklı nokta var.

Türkiye’deki yatırımlarını artırmaya devam eden şirket, geçtiğimiz günlerde Türkiye’de imzalanacak 10 yeni orijinal prodüksiyon duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir