MEB’den yeni açıklama! Sınavlar için son dakika kararları

Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanlığı, koronavirüs vaka sayısının artmasıyla birlikte okullarda sınav programları ve uygulamalarıyla ilgili yeni kararlar açıklamaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı, 5 Aralık 2020 Cumartesi ve 6 Aralık 2020 Pazar günleri yapılacak açık öğretim ortaokul ve lise sınavları ile Milli Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı unvan değişikliği sınavının ertelendiğini duyurdu.

Son dakika haberi: MEB, çeşitli okullarda sınavlara ilişkin tedbir kararlarını açıklamaya devam ediyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

5 Aralık 2020 Cumartesi ve 6 Aralık 2020 Pazar günü yapılacak açık öğretim ortaokul ve lise sınavları ile Milli Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatının sınavı daha sonraki bir tarihe ertelendi. Kovid-19 önlemlerinin kapsamı.

İlgili sınavların takviminde yapılacak düzenlemeler ayrıca ilan edilecektir. Halkın bilgisine saygı ile sunulmaktadır.

ÖSYM’DEN DUYURU BEKLİYOR. ALES YAPILACAK MI?

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından sokağa çıkma yasağı kararının ardından ALES’in iptal edilip edilmeyeceği veya yapılacak soruları gündeme geldi. Akademik alanda çalışacak vatandaşlar bu hafta sonu ALES sınavına girmek için başvuru sürecini tamamladılar ve ALES sınavına giriş yerleri belirlendi. Ancak hafta sonu sokağa çıkma yasağının getirilmesi ile birlikte Pazar günü ALES ile ilgili soru işaretleri yaşandı. Peki ALES hafta sonu ÖSYM tarafından mı yapılacak yoksa iptal mi edildi? ÖSYM’nin sınavla ilgili açıklama yapması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir