Kayda değer ekonomi anketi! Çoğunluk ilerleme konusunda umutsuz olsa da çıkış yolunu Erdoğan’da buluyor.

Metros Research “Kasım 2020’de Türkiye’nin Nabzı” ekonomiyle ilgili anketlerden çarpıcı sonuçlar geldi. “Türkiye daha da kötüleşiyor” diyenlerin çoğunluğu, kötü bir eğilim olduğunu söylerken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın netleşmesini önledi.

Metropoll, vatandaşa, “Mevcut gelirinizle durum nasıl?”, Radikal bir dönüşüm gerekli mi? “Hükümetin reform konusundaki samimiyetine inanıyor musunuz?” Gibi sorular da sordu. İşte anketten çarpıcı bir sonuç … Türkiye’nin Kasım 2020 anketinde vatandaşların nabzını tutan metrolar “Genel olarak düşündüğünüzde, Türkiye daha iyiye, daha kötüye gidiyor, değil mi?” o sordu. “İyileşiyor” diyenlerin oranı yüzde 21,5 olurken, “kötüleşiyor” diyenlerin oranı yüzde 63,7 oldu. Ne iyiye gidiyor ne de kötüye gidiyor diyenlerin oranı yüzde 12,7 oldu.

PARTİLERİN TÜRKİYE’YE GİTMESİNE GÖRE TAVSİYE DAHA İYİ Mİ?
Son seçimde AK Parti’nin yüzde 43’ü “Türkiye iyileşiyor” oyunda, Türkiye’nin yüzde 40,9’u ise kötüleşiyor “dedi.
CHP seçmeninin yüzde 2,5’i “Türkiye iyileşiyor”, Türkiye’nin yüzde 82,6’sı kötüleşiyor “dedi.
Parti’nin 7 bin seçmeni İYİ “Türkiye iyileşiyor” Türkiye yüzde 94,3 iken “kötüleşiyor” dedi.
MHP seçmeninin yüzde 29,5’i “Türkiye iyileşiyor”, Türkiye’nin yüzde 51,3’ü ise “kötüleşiyor” dedi.

ERDOĞAN YARIŞMACI farklılıklarını attı’türkiye’nin Nabzı Kasım 2020 araştırması “Sizce ülke ekonomisi hangi liderin liderliğinde iyi yönetiliyor?” Soru soruldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açık ara yüzde 36,6 ile çıktı. Meral Akşener diyenler yüzde 10,3, Kemal Kılıçdaroğlu diyenler yüzde 10,1 oldu. Ali Babacan% 8,8 faiz alırken, Ahmet Davutoğlu’nun ekonomiyi düzelteceğine inananlar% 2,4 oldu.

İNSANLARA BİREYSEL EKONOMİ SORULUYOR “Hangi ifade mevcut gelirinizle ilgili durumu daha iyi açıklıyor?” “Türkiye’nin durumu” sorusuna cevap olarak da benzer çıktı. “Sadece yiyecek / barınma gibi temel ihtiyaçlarımı giderebilirim” diyenlerin oranı yüzde 53 olurken, “Tüm ihtiyaçlarımı rahatlıkla giderebilirim” diyenlerin oranı yüzde 19,9’da kaldı. Temel ihtiyaçlarımı karşılayamıyorum diyenlerin oranı yüzde 25,7 oldu.

AK Parti’ye oy verenlerin yüzde 28,7’si “Tüm ihtiyaçlarımı rahatlıkla karşılayabilirim” derken, yüzde 51,4’ü temel ihtiyaçlarımı karşılayabilirim dedi. Yüzde 29, “Temel ihtiyaçlarımı karşılayamıyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir