Kahramanmaraş’ta polisi şehit eden katil öldü!

Kahramanmaraş’ta cinayet zanlısı olarak aranan zanlı, kaldığı otele gelen polislerden birini öldürürken diğerini yaraladı ve hastanede hayatını kaybetti.

Polis ekiplerince av malzemeleri satan işyerinden mermi alırken yaralanan Muhammet Karataş (22) Necip Fazıl Şehir Hastanesi Yörüksim Ek Hizmet Binası’nda hayatını kaybetti.

Antalya’da cinayetten aranan Muhammet Karataş’ın kimliğine uygun birinin Kahramanmaraş İsmetpaşa Mahallesi Milli Egemenlik Caddesi civarında olduğu belirlendi ve bu kişinin bilgisi üzerine bölgeye polis ekipleri yönlendirildi. otelde kalıyordu. Otele giden ekiplere silahla ateş açılması sonucu polis memuru Barış Göl şehit oldu, bir polis memuru yaralandı.

Otelden kaçan zanlı, yapılan incelemeler sonucu yaralandı ve zanlıyla bağlantılı bir kişi gözaltına alındı.

VALİLİKTEN YALAN

Kahramanmaraş Valiliği, şehir merkezinde yaşanan silahlı çatışmanın ardından bir polisin hayatını kaybettiği olay hakkında açıklama yaptı.

Valilikten yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Bir polisi öldüren polis memurunu yaralayan zanlı, 3.12.2020 tarihinde ilimizde meydana gelen silahlı çatışmada cinayet zanlısının yakalanması için düzenlenen operasyonda kısa sürede yakalandı.

Isparta nüfusunda kayıtlı şüpheli M.K. Gözaltına alındı ​​ve adli işlemler devam ediyor.

Failin Suriyeli olduğunu belirten bazı sosyal medya hesaplarında paylaşılan kasıtlı bilgiler gerçeği yansıtmıyor. Asılsız ve kasıtlı olarak bilgi paylaşan 7 sosyal medya hesabı kullanıcısı tespit edildi ve haklarında soruşturma başlatıldı. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir