İngiltere Sağlık Bakanı canlı Yayında Ağlıyınca Tepki Çekti

Koronavirüse karşı geliştirilen Pfizer / BioNTech aşısı İngiltere’de test edilirken, 90 yaşındaki Margaret Keenan, Sağlık Bakanı Matt Hancock katıldığı canlı yayında gözyaşlarını tutamadı. Hancock’a yüzlerce kişi tepki gösterdi.

İngiltere tarihindeki en büyük aşılama kampanyası dün başladı. Kuzey İrlanda’da yaşayan 90 yaşındaki Margaret Keenan Pfizer / BioNTech aşısını ilk alan kişi olurken, 81 yaşındaki William Shakespeare adında bir adam aşıyı alan ikinci kişi oldu. Bunun üzerine İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock katıldığı canlı yayında ağladı.

İTTİFAK GÖZYAŞLARININ TEPKİSİ

Tepkisini inandırıcı bulmayan birçok kişi Hancock’u ağlarmış gibi yapmak ve timsah gözyaşları dökmekle suçladı. İngiliz haber ve medya sitesinde The Guardian gazetesinden bir gazeteci, yayında “İngiliz olmaktan gurur duyuyorum” diyen Hancock’a “Gözyaşlarını sil Hancock, İngiltere’nin aşı ile neredeyse hiçbir ilgisi yok” diyerek yanıt verdi.

PFIZER / BİONTECH AŞISI İLK İNGİLTERE’DE UYGULANDI

İngiltere, dün itibariyle tarihin en büyük aşı kampanyasını başlattı. Pfizer / BioNTech aşısı, 90 yaşındaki bir kadına verildi. Kuzey İrlanda’da yaşayan Margaret Keenan da onaylı aşıyı alan ilk hasta olarak tarih yazdı. Aşılar ilk sevkiyatta 800 bin dozluk 50 hastanede uygulanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir