Bu kez gizemi çözülemeyen metal monolit Kaliforniya’da bulundu.

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Utah eyaletinde çölün ortasında keşfedilen gizemli metal blok, Romanya’dan sonra Kaliforniya’nın Çam dağının tepesinde ortaya çıktı.

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Utah eyaletinde çölün ortasında keşfedilen gizemli metal blok, Romanya’dan sonra Kaliforniya’daki Pine dağının tepesinde keşfedildi. ABD’nin Utah eyaletinde, ardından Romanya’da ortaya çıkan metal monolit, bu kez Kaliforniya eyaletinde görüldü. ABD, Kaliforniya, Atascadero’daki Pine Dağı’nın tepesinde gizemli bir monolit ortaya çıktı. Gazeteci Luke Phillips tarafından fotoğraflanan monolit, ziyaretçilerle doludur. Monolitin yaklaşık 3 metre uzunluğunda ve 45 santimetre genişliğinde üç kenarı olduğu belirtildi.

ÖNCE İKİ KEZ GÖRÜLDÜ

18 Kasım’da Utah eyaletinde çölde helikopter keşfi yapan yetkililer, çölün ortasında dikilmiş gizemli bir monolit buldu. Daha sonra Utah Eyalet Arazi Yönetimi Dairesi’nden yapılan açıklamada, yasadışı olarak yerleştirilen monolitin, Arazi Yönetim Bürosu’nun (BLM) kamu arazilerinden kimliği belirsiz kişilerce kaldırıldığı belirtildi. Daha sonra Romanya’da da benzer bir olay yaşandı. 2001:

FİLMDEKİ BLOKLARA BİR UZAY ODYSSEY SİMÜLASYONU

Yetkililer, Stanley Kubrick’in 1968 filmi 2001: A Space Odyssey’deki bloklara benzerliği nedeniyle çöldeki blogun bir hayran tarafından inşa edildiğini tahmin ettiler. Utah Halk Sağlığı yetkilileri konuyla ilgili yaptıkları açıklamada, “Hangi gezegende olursanız olun, federal olarak yönetilen kamu arazilerinde izinsiz bina veya sanat eseri inşa etmek yasa dışıdır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir