Meteoroloji uyardı! Bazı illerde gök gürültülü fırtına ve kar yağışı bekleniyor

Mevsim normallerinin üzerindeki sıcaklıklar düşüyor. Marmara’nın kuzeyi ve batısı, Güney ve İç Ege, Batı Akdeniz, Orta ve Doğu Karadeniz ile ülkenin bazı bölgelerinde yarın yağmur, Ardahan civarında ise kar yağışlı ve kar yağışlı olacak. Yağışların Muğla’nın kıyı kesimlerinde ve Antalya’nın batı kıyılarında “kuvvetli” olması bekleniyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni hava raporunu yayınladı. Sağanak yağmur ve kar yağışı geliyor. Yetkililer, yağışın Muğla’nın kıyı kesimlerinde ve Antalya’nın batı kıyılarında “kuvvetli” olmasının beklendiğini açıkladı.

ARDAHAN ÇEVRESİNDE KAR BEKLENİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre yarın ülke genelinde hava parçalı ve çok bulutlu olacak. Marmara’nın kuzeyi ve batısı, Güney ve İç Ege, Batı Akdeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Sinop, Artvin, Gaziantep ve Kilis ile Hatay’ın iç kesimlerinde gök gürültülü fırtına görülmektedir. Ardahan çevresinde kar yağışlı ve kar bekleniyor.

MUĞLA VE ANTALYA’DA YAĞMUR ETKİLİ OLACAK

Yağışların Muğla’nın kıyı kesimlerinde ve Antalya’nın batı kıyısında kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın Marmara ve Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-70 kilometre / saat) esmesi bekleniyor. Kuzey Ege, Marmara ve Batı Karadeniz’de fırtına bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir