CHP’den Erdoğan’a Kanal İstanbul yanıtı: İmamoğlu’ndan özür dilemeli

CHP Grup Başkan Yardımcısı Engin Özkoç, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kanal İstanbul için kullandığı “Benim çılgın projem” ifadelerini değerlendirdi. İmamoğlu’nun “Devlet projesi değil” dediği için hedef alınmasına tepki gösteren Özkoç, “Erdoğan, İmamoğlu’ndan özür dilemeli” dedi.
Geçen gün Kanal İstanbul ile ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Benim çılgın projem” derken bu açıklama muhalefet kanadının tepkisini çekti. CHP Grup Başkan Yardımcısı Engin Özkoç, bu açıklamalara dayanarak açıklamalarda bulundu.

“SORUŞTURMA DEVLET PROJESİ OLMADIĞINDA AÇILDI”

Özkoç, “Erdoğan, ‘Kanal projesi benim çılgın projem’ dedi.

“İMAMOĞLU’dan Özür Dileriz”

Özkoç, “Şimdi itiraf etti. Kimin projesiydi? Recep Tayyip Erdoğan’ın çılgın projesiydi. Recep Tayyip Erdoğan, Ekrem İmamoğlu’ndan derhal özür dilemeli. Kendisine ve millete bir özür borçlu.”

ERDOĞAN NE DEDİ?

Cuma namazının ardından Üsküdar’da Hazreti Ali Camii çıkışında yapılan yorumlarda yer alan Erdoğan, dün Katar arasında 11 anlaşma imzaladığını belirterek, “Bunlar arasında şu anda bazı şirketler hisselerini farklı ülkelerde satmaya devam eden şirketler hisse alımına ulaşana kadar adımlar attılar. Önümüzdeki en büyük projemiz Çılgın Projem dediğim Kanal İstanbul Projesi … Şu anda hem yerel hem de küresel anlamda Kanal İstanbul Projesi’ne talep artıyor.

Dikkat ederseniz şu an itibariyle yatırımlarımızda bir duraklama yok. Yatırımlarımızın altyapı ve üst yapı olarak devam ettiğini söyledi. Erdoğan, “Aralarında kayda değer bir numaralı proje Kanal İstanbul Projesi’dir. Projenin mimari boyutu hazır, ayrıca tüm teknik boyutları hazır. Artık işin ihale aşamasına geldi. Bu toplantıları birleştirerek. Ulaştırma Bakanlığımız ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile ‘Bu işi birlikte yürüteceksiniz’ dedim. Umarım bu proje birlikte yürütülür. Bu adımı bir an önce atarak İstanbul çok farklı bir görünüme kavuşacaktır. Kanal İstanbul Projesi ile uluslararası anlamda çok farklı bir güç.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir