Avrupa çılgın derbi konuşuyor!

Beşiktaş derbide Fenerbahçe’yi 7 golle 4-3 mağlup ederken, 15 yıl sonra Kadıköy’de galip geldi. Müthiş derbi yabancı basında da geniş yer buldu.

Beşiktaş, Süper Lig’de derbide Fenerbahçe’yi 7 golle 4-3 mağlup ederken, 15 yıl sonra Kadıköy’de galip geldi. Müthiş derbi yabancı basında da geniş yer buldu.

İşte Avrupa basınının Fenerbahçe – Beşiktaş derbisi ile ilgili değerlendirmeleri …

ABOUBAKAR BUNU İSTEDİ

” Vincent Aboubakar, Beşiktaş’ın Fenerbahçe’yi 4-3 mağlup ettiği maçta attığı iki golle derbinin belirleyici ismi oldu. ” (A Bola / Portekiz)

TÜRK KALE BANYOSU

Beşiktaş, İstanbul derbisinde Fenerbahçe’yi 4-3 mağlup ederken, Aboubakar 2 büyük gol atarak maçın yıldızı oldu. ” (ZeroZero / Portekiz)

İSTANBUL’DA ÇILGIN DERBY

“İstanbul’da Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında inanılmaz bir derbi oynandı. Beşiktaş, geride sadece 10 kişi kalmasına rağmen, Fabrice N’sakala’nın kariyerinde attığı ikinci golle maçı bozdu. ” (Walfoot / Belçika)

MAÇIN KAHRAMANI ABOUBAKAR

” Vincent Aboubakar, Beşiktaş’ın Fenerbahçe’yi 4-3 yendiği maçta 2 gol atarak derbiyi takımına taşıdı. ” (Africatopsport, Afrika)

BİRÇOK GOL, BİRÇOK SÜRPRİZ!

” Süper Lig’de Beşiktaş’ı derbide 10 kişi 4-3 mağlup etti. Yarışa Beşiktaş girdi, Fenerbahçe 3. oldu. ” (Tuttomercato / İtalya)

BEŞİKTAŞ YARIŞTA ALANYASPOR ZİRVEDE

Beşiktaş, Aboubakar’ın 2 golüyle Fenerbahçe’yi 4-3 mağlup etti ve yarışa ortak oldu. Alanyapor zirvede yalnızdı. ” (L’Equipe / Fransa)

BEŞİKTAŞ KADIKÖY’DE TARİHİ YAZDI

“10 kişi Beşiktaş, Kadıköy’de Fenerbahçe’yi 4-3 mağlup etti ve 15 yıldır deplasmanda ilk kez kazandı! Beşiktaş, bu galibiyetle 8. sıradan 4. sıraya yükseldi. ” (Voetbalzone / Hollanda)

PORTEKİZ ABOUBAKAR KONUŞULU

Öte yandan sezon başında Porto’dan işe alınan ve derbide iki gol atan Vincent Aboubakar, Portekiz’de bir olay oldu. Porto taraftarları, derbide 2 gol attıktan sonra Aboubakar’ın görevini eleştirdi. Portekizli taraftarların Aboubakar yorumları şöyle;

‘BİZİMLE YÜRÜYEMESİNİZ!’

“Geçen yıl Aboubakar’ın futbol hayatının bittiğini sanıyordum. Yürüyemedi bile. Beşiktaş’ta 70 dakika zorla atıyor ama harika goller attı! ”

‘GÖNDERMEMEK İSTİYORUM’

Aboubakar biz yanımızdayken sakat oynadı. Keşke sakat oynamasaydı ama biz onu göndermeseydik. En büyük hatası, iyileşmeden oynamak istemesiydi. ”

Derbideki ilk golü mükemmel. Şok oldum…”

Aboubakar, Türkiye’de bulduğumuzu bulamıyor: Süreklilik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir