Alaattin Çakıcı, Kılıçdaroğlu’na yönelik tehditlerine devam ediyor: Kalbin varsa beni öldürmeme izin ver

Geçtiğimiz Nisan ayında infaz yasasıyla cezaevinden çıkan Alaattin Çakıcı, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik tehditlerini sürdürüyor. Çakıcı yeni mektubunda, “Siz ve ileri gelenlerinizin bir kalbi varsa, her gün sokaktayım. Çakal gibi uluyup civciv gibi konuşmak yerine beni öldürmeme izin verin” dedi.
Alaattin Çakıcı, grup toplantısında Kılıçdaroğlu’nun kendisine yönelik sözlerine ilişkin bir açıklama daha yaptı ve tehditlerine devam etti. CHP lideri hakkında suç duyurusunda bulunan Çakıcı, Kılıçdaroğlu’na bugün yine el yazısıyla yaptığı açıklamada, “Piliç gibi konuşmak yerine beni öldürmeme izin verin. O yüreğiniz ve haysiyetiniz sizde mi var?” Çakıcı, Kılıçdaroğlu’nun bugün kendisini ima ederek kullandığı “Çakalın olduğu yerde bize kimse bir şey söyleyemez” ifadesini hatırlatarak, “Kurt ile çakalın kafasını karıştırıyorsun, eğer kalbin varsa ben her gün sokaktayım. Elinde o kalp var mı? “İfadelerini kullandı.

NE OLDU?

16 Nisan’da infaz düzenlemesiyle tahliye edilen Alaattin Çakıcı, sosyal medya hesabından yayınladığı bir mektupla CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na tehdit mektubu paylaştı. Çakıcı, Kılıçdaroğlu’nu mektupta “Akıllı ol” diye tehdit etti. Muhalefet kanadını yükselten bu tehdidin ardından Kılıçdaroğlu, Avukatı Celal Çelik aracılığıyla Çakıcı hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir