Ölmeden önceki son fotoğrafı! Cesedi gülmeye girdiği ölüm kuyusundan çıkarıldı

Adana’da 6 saat sonra 1 kişinin öldüğü ve 1 kişinin sağ olarak alındığı kuyunun aslında su kuyusu olmadığı, hazine aramaya açıldığı belirlendi. Öte yandan kuyuda hayatını kaybeden gencin son görüntüleri ortaya çıktı.

Sarıçam ilçesine bağlı Suluca mahallesinde 19 Aralık 2020 tarihinde açılan kuyuda işçi olarak çalışan Mehmet Yalın ve Mehmet Köstekçi heyelan altına gömüldü.

BİRİ ÖLÜDÜ, DİĞERİ KURTULDU

Olayı çevredekilerin görmesinin ardından bölgeye gelen Can-Kur ekipleri, yeraltındaki 2 kişiyi kurtarmak için operasyon başlattı. Saatler süren çalışmaların ardından Mehmet Yalın, göçükten 6 saat sonra canlı olarak çıkarıldı. Yalın, ambulansla Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne kaldırıldı. Ekipler, çöküşten 10 saat sonra Mehmet Köstekçi’nin cansız bedenine ulaştı. Köstekçi’nin cansız bedeni otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu Morgu’ya götürüldü. Köstekçi daha sonra yakınları tarafından toprağa verildi. Halen hastanede tedavi görmekte olan Yalın, 6 saat havasız kaldığı için belde çatlak ve akciğerlerinde sorun olduğu için hastaneden taburcu edildi.

TANIMI ARAMAK İÇİN İYİ BIRAKIN

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı. Yapılan incelemede kuyunun su çıkarmak için değil, hazine için açılacak kaçak bir kuyu olduğu değerlendirildi. Dolayısıyla savcının emriyle İbrahim Ç. ve Dursun D. gözaltına alındı. Sanıklar ifadelerinde yer alan suçlamaları kabul etmezken, “ihmalkar cinayet ve yasadışı hazine avcılığı” nedeniyle sulh ceza hâkimi tarafından tutuklandı.

SON GÖRSELLER

Bu sırada göçük altında hayatını kaybeden Köstekçi’nin son görüntüleri de ortaya çıktı. Görüntülerde İbrahim Ç tutuklandı. Gaz maskesi hazırlar ve Köstekçi’nin üzerine koyar. Kelepçeyle ve yanındaki diğer arkadaşıyla şaka yapıyor.

“KARDEŞİM BUNU İSTEDİKLERİNİ BİLMEYECEKTİR”

Köstekçi’nin kardeşi Fatih Köstekçi, “Tanıdığımız kardeşim su kuyusunda çalışacaktı. 3.30’da kardeşim göçük altındaydı. Olay su kuyusu değil, kendilerini kurtarmak için yalan söylüyorlar. hazine arıyorduk ve hepimiz ortaktık, su arayışı yok, lahit ya da yazıt gibi bir şey arıyorlar, duyduğum son şeyler bunlar bir hazine arıyorlardı ve bu yüzden kardeşimi feda ettiler. Kardeşime gelip benimle takılmaları için harçlık vereceğimi söylediğimde şu anda su kuyusunda çalıştığımı, hazinenin arandığını kesinlikle bilmediğini, önünde oturuyordum. Olay günü evim ve eşim beni televizyona bakmam için aradı. Onu ölüme terk ettiğini gösterdi “dedi.

“SADECE PARAMIZI ALIYORUZ”

Survivor işçi Yalın, “Olayın ardından bir şeyler hatırladım ve gerçekten hazine aramalarını sağladım. Su kuyusu kazıyorduk diye çalıştırdılar, evimize gidiyorduk. lüks bir araba. Özdemir adında biri iki çantayla geldi.Ortalama 40 dakika durduktan sonra hepsi dışarı çıktılar, bizim yapacaklarımıza kadar her şeyi organize eden Ajda adında bir kız kardeşleri vardı. Hazine arıyorlardı, biz sadece paramızı alıyorduk. Bazen hazineyle ilgili bir şey söylediğimizde konu hemen değişti ya da bu topraklar. Rengin bile farklı olduğunu söylediler “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir