İnternette tanıştıkları adamlar hayatlarını kararttı! Günlerce tecavüz ettiler ve fahişeliğe zorladılar

Konya’da Mehmet Demirbaş ve Ulvi Ekberov, İstanbul’da yaşayan Özbekistan uyruklu Umida Juraeva ve Saidakhon Matkarimova’yı kiraladıkları eve getirdiler. Kadınlar, bireylerin kendilerine tecavüz ettiğini ve onları fuhuşa zorladığını iddia etti. Polisten yardım arayan kadınlar kurtarılırken zanlılar gözaltına alındı.

Konya’da yaşayan Mehmet Demirbaş ve Azerbaycan vatandaşı Ulvi Ekberov, sosyal medyada Umida Juraeva ve Saidakhon Matkarimova ile bir araya gelerek birkaç gün telefonda sohbet etti. İkili daha sonra İstanbul’da yaşayan Juraeva ve Matkarimova’yı Konya’ya davet etti. Kadınların teklifi kabul etmesinin ardından 2 kişi geçen Cumartesi İstanbul’a gitti.

KADINLARIN ZORUNLU KANITLARI VAR

Bireyler daha sonra kadınları Konya’ya getirerek Selçuklu ilçesi Beyhekim Mahallesi’nde kiraladıkları stüdyo daireye yerleştirdi. Demirbaş ve Ekberov’un iki kadının pasaportunu alıp burada cinsel tacizde bulunduğu iddia edildi. Sonra arkadaşlarını aradılar ve kadınları silah zoruyla fahişe yaptılar.

YANGIN MERDİVENLERİNDEN KURTULDU

Umida Juraeva ve Saidakhon Matkarimova polisi aradılar ve tecavüze uğradıklarını ve fuhuş yapmaya zorlandıklarını iddia ettiler. Harekete geçen Asayiş Şube Etik Büro Ekibi, belirtilen adrese gitti. Kapı kilitlendikten sonra itfaiye ekiplerinden yardım istendi. Kadınlar, itfaiye merdivenine zorla tutuldukları 3. kattaki dairenin balkonundan kurtarıldı.

GELİR GİDER KİTABI ELLEÇLENDİ

Polis ayrıca Mehmet Demirbaş mahalleyi ziyaret ederken Ulvi Ekberov’u evinde gözaltına aldı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramada, silahların hesabını tutma ihtimaline odaklanan gelir-gider defteri, kadınların fuhuşa zorladığı paralar ve 2 kadının pasaportlarına el konuldu. Şüphelilerin, kadınları tuttukları evin yanındaki daireyi de zorla kiraladıkları ve o evdeki müşterileri görmelerine izin verdiği belirlendi.

TALEPLERİ KABUL ETMİYORLAR

Asayiş Şube Müdürlüğü’nde ifadeleri gözaltına alınan Mehmet Demirbaş ve Ulvi Ekberov suçlamaları kabul etmedi. İstanbullu Özbekistanlı kadınları eğlenmeye davet ettiklerini, kiraladıkları dairede birkaç gün eğlence düzenledikleri öğrenildi.

Basına “iyi bir çekle dışarı çıkın” dedi.

Emniyetteki operasyonlarının ardından Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçen zanlılardan Mehmet Demirbaş, kendisini görüntüleyen basın mensuplarına “İyi çek, yakışıklı görünüyorsun” dedi. İki şüpheli sevk edildikleri mahkeme tarafından “insan ticareti, fuhşa tahrik, arabuluculuk veya zorlama, cinsel saldırı ve özgürlükten yoksun bırakma” suçlarından tutuklandı.

HARİÇ TUTULACAKLAR

Umida Juraeva ve Saidakhon Matkarimova da sınır dışı edilmek üzere İl Göçmenlik Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir